wz

   Tančit začínáme vždy na podzim a zakončujeme na konci jara. V průběhu se zaměřujeme na nácvik a pilování nových prvků, protažení a získání kondice. Postupně začínáme prvky spojovat a kombinovat. Závěr tanečního roku vrcholí nácvikem choreografie, kdy se tanečnice seznamují s různými tanečními předměty a styly jednotlivých forem tanců. Závěrem sezóny se koná akce, kde členové, pokud mají zájem vystoupí a představí své umění.


    Na setkáních se kromě základních prvků naučíte, jak být tajemná a zároveň jak pootevřít dvířka sebevědomí. Pak pochopíte,že uvnitř Vaší duše je ta nejmocnější síla, síla Vaší osobnosti. Po několika výukových hodinách tanečnice pociťují blahodárné účinky tance na vlastním těle, neboť pravidelným cvičením se zvyšuje pohyblivost kloubů, posiluje se břišní a zádové svalstvo, uvolňují se blokády páteře a napětí v pánevní oblasti.


    V dnešní uspěchané době plné stresu je důležité najít si chvilku pro sebe, uvědomit si, že žena má své kouzlo, pokud je vyrovnaná a spokojená sama se sebou. Nedostatek uvolnění, nepohoda a duševní neklid zákonitě vedou k fyzickým potížím. Pokud se rozhodnete vyzkoušet výuku tance a překonáte počáteční neúspěchy, odměnou Vám bude třeba obdiv vašeho partnera, který odhalí vaši druhou tvář a jistě ocení, že tančíte právě pro něj. Dnes je u nás k dostání velký výběr různých oděvů a šikovná žena si při troše fantazie sama vyrobí originální kostým, pokud jste méně zdatná poradíme Vám jak na to.

Před začátkem každé sezóny v září pořádáme taneční show, kde vybraní tanečníci (bývalí kurzisté) a členové naší taneční skupiny „THARA“ předvádějí to nejlepší z naší nabídky. Tato show se nazývá TANCEM KOLEM SVĚTA a obsahuje všechny námi nabízené taneční formy.

 

Děkujeme všem příznivcům výukového Tanečního střediska RELAX Kopřivnice za upřímné projevy přízně a náklonnosti po uvedení premiéry tanečně divadelní show TANCEM KOLEM SVĚTA 2014. Vězte přátelé, že vaše podpora nám velmi pomáhá v naší snaze povýšit kopřivnické taneční umění. Opět se prokázalo, že i v malém moravském městečku jsou lidé, kteří uvítají podobné projekty pro náročné diváky, propojující děj s tancem na amatérské i téměř profesionální úrovni a nemají mnoho společného s podobnými komerčními projekty.

Naši věrní příznivci již vědí, že naše show není jen o tanci. Nabízí divákům zároveň příležitost ke zklidnění po každodenním pracovním shonu a čtené pasáže vybízejí k vizualizaci fantazijních představ vyprávěného děje, třeba se zavřenýma očima. Taneční vstupy provázené hudbou tento vyprávěný děj, již jen dokreslují. Vždyť jsou to právě bujné fantazijní představy, jenž jsou nezbytným zárodkem jakéhokoliv uměleckého díla.

Děkuji také všem odvážným členům výukového Tanečního střediska RELAX za snahu při přípravě a realizaci letošní show, kde společnými silami s odvahou jim vlastní předvedli 18 choreografií dětí i dospělých. Díky výtěžku ze vstupného můžeme přispět 8 nominovaným reprezentantům THARY na účast v soutěžích mistrovství světa, které se bude konat na přelomu října a listopadu.

Mimořádné poděkování směřuje také Městu Kopřivnici a pracovníkům Kulturního domu v Kopřivnici za spolupráci.

 

Akce a výsledky soutěží z předešlých let.

Bylo nebylo a vůbec to není dávno, co jsme se vydaly na poslední soutěž roku 2013 WORLD DANCE CHAMPIONSHIP BABYLON 2013 tentokrát naštěstí jen do Liberce. Soutěž se konala pod záštitou WADF (World Artistic Dance Federation), SUT (Svazu učitelů tance) a ČAT (Č. asociace tance) ve dnech 13.-17. 11. V libereckém Babylonu zavlály vlajky 11 zúčastněných zemí, z nichž česká republika měla největší zastoupení více než šedesáti tanečních seskupení.

V letošním roce se naše členky THARY D.C. Kopřivnice zúčastnily nejen soutěže v Orientálních, ale i v Latinsko-amerických tancích a stepu, několika věkových kategorií. Z 10 přihlášených choreografií ve finále uspělo 8 a THARA přivezla pro Kopřivnici:

 - 2 tituly druhé vicemistryně světa 2013 za sólo dětí a skupinu dospělých-ORIENT

 - 4 tituly vicemistryně světa 2013 za sóla dětí i dospělých ORIENT i LATINU a skupinu dospělých ORIENT

 - 1 titul Mistryní světa 2013 za trio dospělých STEP

Poděkování za účast patří také třígeneračnímu rodinnému triu Sochových a Jeřábkových.

Fotografie ze čtyřdenního pobytu a diplomy naleznete ve FOTOGALERII.

 

V sobotu 14.9. 2013 jsme vycestovali z velkého sálu kulturního domu v Kopřivnici na pomyslnou cestu - TANCEM KOLEM SVĚTA. Ladnými tanečními kroky jsme za sobotní večer protančili několik zemí, od různých kultur zemí starého kontinentu až po exotické zámořské destinace. Kromě našich domácích tanečníků různých tanečních forem od španělského Flamenka, přes step až po orientální a latinsko-americké tance, se jako host letošního programu představila francouzská taneční skupina FATI DANSE Orietal. Děkujeme bezmála dvěma stovkám platících a pozvaných diváků za několikerý rytmický skandovaný potlesk. Je pro nás velkým oceněním, že bez pomoci příznivců dalších tanečních seskupení dokážeme zaplnit velký sál Kulturního domu a že naši diváci odcházejí spokojeni. Mimořádný dík patří všem sponzorům, stejně jako pracovníkům kulturního domu v Kopřivnici a hlavně Městu Kopřivnici za podporu a  přízeň.

 

Naše taneční skupina THARA završila veleúspěšnou taneční sezónu.

Během uplynulé taneční sezóny jsme se zúčastnili 9 soutěží, z toho 3 mezinárodních.

Na těchto soutěžích jsme odtancovaly 13 vlastních choreografií, přivezly pro město Kopřivnici 9 zlatých, 2 stříbrné a 1 bronzový pohár ze soutěží skupin. Jednotlivci vybojovali titul II.vícemistryně republiky dětí, 2 tituly Mistryně republiky a 1 titul II.vícemistryně Evropy dospělých, k tomu ještě dalších 9 zlatých, 2 stříbrné a 4 bronzové medaile. Tyto výsledky svědčí o tom, že i tanečnice z malého moravského města umí,

a dokáží čelit i světové konkurenci.

 

Po získání titulů Mistr Regionálních kol a Mistr Moravy 2013 art disciplín flamenko, teď naše tanečnice přivezly z Mistrovství republiky 2013 Belly Dance vítězný pohár tentokrát z kategorie Oriental Clasik Dance za choreografii Gold Jalilahs.

Soutěž se konala v sobotu 15.6. již po šesté v jihočeském Táboře a soutěžilo se ve dvou Oriental disciplínách všech věkových skupin. Klání se zúčastnilo téměř 500 tanečnic z nejlepších tanečních seskupení republiky a porota shlédla přes dvě stovky choreografií v semifinálových a finálových kolech.

Taneční skupina THARA vybojovala pro město Kopřivnici kromě vítězného poháru ještě další 2 zlaté medaile,1 bronzovou a ve finále se umístilo všech 6 připravených choreografií. 
V neděli 16.6. se tanečnice z Kopřivnice přemístily do Liberce na World festival, kde se zúčastnily pohárové soutěže Czech OPEN Championship WDC - ADD 2013. Akce se uskutečnila v Babylon Centru v největším krytém komplexu v České republice, které se již čtvrtým rokem stalo velkým tanečním domovem pro tanečníky z celého světa v Latino and Belly Dance disciplínách. Zde se utkala již pouze bezmála stovka nejlepších z Mistrovství republiky, porota shlédla 33 choreografií a tanečnice z THARY Kopřivnice převzaly vítězný pohár pro skupinu v Belly Dance show disciplíně za choreografii Isis Dance.

Všem zúčastněným děvčatům patří obrovský dík.

 

MEZINÁRODNÍ TANEČNÍ FESTIVAL WIEN 2013.

Děkuji touto cestou všem děvčatům, které se zúčastnily letošní první mezinárodní taneční soutěže ve Vídni a samozřejmě i těm našim členům, kteří nám doma drželi pěsti pro štěstí.

Těch několik dní, které jsem strávila  jako vedoucí výpravy a reprezentantka  THARY D.C. Kopřivnice v nádherné Vídni bylo nezapomenutelných. Zvláště když přijdou ty krásné okamžiky, kdy si všichni navzájem fandí a potleskem ocení mimořádné taneční výkony, přičemž vůbec v tu chvíli není důležité, z jakého jsou klubu či země a to je zásadní rozdíl proti místním soutěžím. Sál je plný malých dětí, teenagerů, dospělých tanečníků, rodičů a jiných dospělých a všichni jsou ohleduplní a vstřícní, a všichni jsou tu spolu, ta soutěž jsou oni, to oni ji naplňují a svým jednáním určují  jaká bude. Následně přijde i naše chvíle, jsme na řadě a začíná náš 1,5 hodinový maraton tance, převleků a přečesávání. Po skončení máme možnost oddechu, než se porota dohodne a začne vyhodnocení. V okamžiku vyhlášení výsledků je sál přeplněn a všichni s napětím očekávají, jak to dopadne. Když už ceremoniál předávání cen a focení, pískotu a potlesku je v plném proudu, přichází na řadu kategorie senior (nad 16 let), a náhle celým sálem zní název naší skupiny. Pocit štěstí a euforie vzrůstá s počtem medailí za sóla i dueta, a vítězných pohárů za skupiny, které jsme převzaly. Je nám velkou ctí, že můžeme patřit mezi tuto mezinárodní elitu, můžeme být u toho a můžeme reprezentovat svou zemi a své město.

Děkuji svým tanečnicím za důvěru, a že vždy ochotně jdou do toho se mnou.

Děkuji za ty krásné společné prožitky a přeji hodně takovéto krásy v další společné činnosti.

Myslím, že mohu i za děvčata říci, že jsme si zimní pobyt ve Vídni v nádherném hotelovém komplexu Pyramida nezapomenutelně užily a zároveň nasbíraly mnoho cenných zkušeností.      

Diplomy a fotografie můžete postupně shlédnout ve fotogalerii.                                                    Mirka.

 

WORD LATINO AND BELLY DANCE FESTIVAL 2012.

Je to poprvé v historii co se evropský a světový šampionát v orientálních tancích konal na území České republiky a domácí prostředí v úžasném centru Babylon nám velmi prospělo.

V průběhu 4 dní probíhalo Mistrovství Evropy, Mistrovství světa, Světový pohár,

IDO Grand Prix a OPEN Světový Festival v Latino a Belly Dance disciplínách. Tančilo se současně ve dvou tanečních sálech, soutěží se zúčastnilo cca 2000 nejlepších tanečníků z 20 zemí světa a jednotlivé soutěže hodnotily dvě profesionální mezinárodní poroty.

Jako první z naší výpravy startovala Zuzana Danihelová a skončila pouze o bod před semifinálem

a v duetu s Dominikou Langerovou děvčata dobojovala v semifinále na 9. místě v soutěži Mistrovství Evropy. Byla to jejich první mezinárodní soutěž a úspěchem byla již skutečnost, že zde byly nominovány v tak velké konkurenci nejvíce obsazené formy juniorské věkové kategorie. Pokud vydrží mohou ve svém dospělém věku dosáhnout met nejvyšších.

Po náročném tanečním maratonu, který pro nás začal již ve čtvrtek 1.11. a pokračoval již od brzkých ranních pátečních i sobotních hodin až do půlnoci každého dne, jsme převzaly pohár vítězů World festivalu za choreografii v kategorii Belly MIX formace. Další pohár za 3 místo směřoval do rukou Mirky v kategorii Oriental Show sólo Mistrovství Evropy a za 4. místo v kategorii Oriental Clasic Mistrovství světa.

Všech festivalových soutěží se zúčastnilo 13 českých tanečních skupin a THARA byla vyhodnocena na oficiálních stránkách největší české taneční organizace (podle olympijského pořadí v titulárních soutěžích) jako 4. nejlepší taneční skupina v republice. Byly to čtyři nádherné a nezapomenutelné dny plné překrásného tance a zanechaly  nás nádherné vzpomínky.

První fotografie můžete již shlédnout ve fotogalerii.

 

O víkendu 16. června se uskutečnilo jedna z posledních mistrovství České republiky nejmasovější taneční soutěže Dance Life Tour 2012 - MČR Belly Dance v Táboře.

Soutěž probíhala po celé zemi již od března letošního roku.

O tom, že zájem zabojovat o postup na mistrovství světa letos pořádaném v České republice svědčí

i téměř 100 procentní nárůst soutěžících, který provázel letošní Mistrovství České republiky v Belly Dance 2012. Toto proběhlo opět ve velkém sále hotelu Palcát v Táboře! 

Na tanečním parketu se postupně vystřídalo bezmála 600 tanečníků z 28 tanečních skupin

a soutěžilo 248 soutěžních čísel, což je o 120 více než v loňském roce! Vlnily se zde nejen sólistky,

ale i dueta, skupiny, mini produkce i celé formace, a to ve všech věkových kategoriích od mini až po seniory. Odborná porota z oblasti orientálních tanců: Mila El Kral, Lolita De los Dolorez a dalších porotců s licencí s malými přestávkami hodnotila soutěž trvající více než 15.hodin.

Naše taneční skupina THARA D.C. vyslala 6 tanečnic s 9 choreografiemi a do finálových kol

se dostalo 7 choreografií.

1. a 2. místo Eliška Jeřábková v kategorii  SÓLO MINI,

3. místo Zuzana Danihelová a Dominika Langerová v kategorii DUO JUNIOŘI,

4. místo Mirka Břusková a Pavla Jeřábková v kategorii DUO DOSPĚLÍ,

2. místo spolu s Libuškou Ďurkáčovou v kategorii SKUPINA DOSPĚLÍ.

Kopřivnické tanečnice se tímto dostaly mezi nejlepší z nejlepších a budou mít možnost reprezentovat na Mistrovství Evropy a světa v Belly Dance, které se letos uskuteční počátkem listopadu v Liberci.

 

Děkujeme všem našim příznivcům za blahopřání k umístění našich  tanečnic

na mezinárodní soutěži konané 18.-19.5. v hale-Palazzetto dello Sport "FLAMINIO"

v italském RIMINI.

Této soutěže se zúčastnili tanečníci z 16 evropských zemí s celkovým počtem 374 choreografií v kategoriích baby, children, junior a senior. Pro velký počet účastníků byla rozdělena do dvou dnů, v pátek soutěžily děti a junioři a sobota byla vyhrazena seniorské kategorii.

Českou republiku reprezentovalo několik tanečních kolektivů mezi nimiž byla

i THARA D.C. Kopřivnice, která vyslala dvě nejlepší tanečnice se 4 choreografiemi ve dvou tanečních formách. V kategorii Flamenko sólo senior získala Pavla Jeřábková 1.místo

a v duetu spolu s Mirkou Břuskovou také 1. místo. V kategorii Orient sólo senior přivezla Mirka 2.místo a v duetu s Pavlou opět 2. místo. Nutno dodat, že kategorie senior byla propozicemi stanovena pro účastníky starší 16-ti let, takže si asi dovedete představit tu konkurenci.

Svou úspěšnou návštěvu Itálie naše děvčata zakončila proti původnímu plánu již v sobotních nočních hodinách. Spolu s ostatními neplánovaně odjely z RIMINI ve 23.h. a ve 3.h. ráno byly již

u Benátek, což je asi 100 km od Boloně, kde se ve 3:30 odehrálo první ze série jarních ničivých zemětřesení.

 

Jaké to bylo na soutěží v Itálii ?

Vyrazili jsme již ve středu v odpoledních hodinách a do Rimini dorazili ve čtvrtek dopoledne. Zbytek dne jsme strávily, ubytováním a obhlídkou překrásného hotelu

s nádherným bazénem a úmyslem poležet si na sluníčku. Při příchodu k bazénu jsem ovšem přehlédla malý schůdek a vyvrtla si levou nohu v kotníku. Ihned mě přepadla ukrutná bolest provázená mou negativní slovní reakcí a kotník bohužel začal nepříjemně bolet.

V tu chvíli jsem si ale uvědomila, že jsem nepřijela proto, abych to v tu chvíli vzdala, ale tančit...  Využila jsem tedy studené vody v bazénu a ihned ji začala chladit a zároveň se soustředit na pozitivní myšlení, aby mohl započít samoozdravný proces organismu, který se mi již několikrát osvědčil. Od bazénu jsem odcházela s otokem a citelnou bolestí, ale po svých. Ještě ten den jsem požádala v hotelu o ocet, abych si mohla udělat zábal a dát organismu šanci přetrvat pokud možno bez medikací bolest. Další den tj. v pátek v 8.h. ráno začínala soutěž, která trvala dva dny, naštěstí celá kategorie dospělých se konala až v sobotu, tudíž jsem měla ještě celý den a noc na vylepšení stavu. Podařilo se, v sobotu ráno byl kotník ještě mírně nateklý, ale díky časnému startu již před devátou hodinou jsem dokázala díky adrenalinu a stažení i bez prášků pouze s mírnou bolestí odtančit. S flamenkovým startem to bylo již horší, jelikož jsem se se staženým kotníkem nedostala do boty, musela jsem tedy tančit bez stažení, ale naštěstí jsem byla v kondici a i v tomto případě se stav kotníku příliš nezobrazit na výkonu. Zbytek pobytu jsme již s děvčaty jen užívaly procházkami po riminské promenádě, nákupy a lenošením na pláži. Po příjezdu domů mi to nedalo a šla jsem k lékaři, který mi doporučil ortézu, bohužel jsem na doporučení lékaře s tréninkem mohla začít až týden před následným mistrovstvím republiky. Tato přestávka se odrazila na výkonu, ale protože vím, že to tak bývá, stanovila jsem si cíl umístit se tak, abych měla postup na mistrovství Evropy. Podařilo se a teď mám celé léto na přípravu. Myslím, že mohu i za děvčata říci, že jsme si jarní pobyt v Rimini nádherně užily a zároveň nasbíraly mnoho cenných zkušeností.

 

Orientální tanečnice z THARY D.C. Kopřivnice i letos přivezly medaile.

Taneční skupina THARA reprezentující Taneční sdružení RELAX Kopřivnice, zabývající se několika různými tanečními styly od orientálních, indických a latinsko-amerických tanců, přes španělské Flamenko až po country, irské tance

a step, slýchá potlesk nejen kopřivnické laické veřejnosti a širokého okolí města, ale i odborné mezinárodní taneční poroty ve složení tak zvučných jmen v oblasti orientálních tanců jako Mila El Kral (Brno), Eglal (Praha), Lolita De los Dolores(Kypr) a dalších tanečních odborníků : Vladimír Buryan (Brno), Vlasta Buryanová, Jindřich Hes a Igor Henzély.              V sobotu 18.června 2011 se tanečnice z THARY D.C. zúčastnily mistrovství  republiky Belly dance v jihočeském Táboře. Za účasti 315 soutěžících všech věkových kategorií z 28 nejlepších tanečních skupin republiky se naše děvčata soutěžící letos s šesti choreografiemi umístily a přivezly 3 zlaté medaile.                                                           

Umělecká vedoucí a choreografka všech tanců paní Miroslava Břusková v sólové disciplíně  vybojovala i letos nejvyšší mistrovský titul a tím dokázala, že loňské vítězství v této soutěži nebylo náhodné. Dále obdržela zlato a mistrovský pohár za choreografii skupiny v hlavní věkové kategorii. Další dámy z kategorie dospělých ještě soutěžily v duetech z nichž pro Kopřivnici přivezly rovněž zlato, jejich sólové výstupy jsou úspěchem už skutečností, že sebraly odvahu zúčastnit se  nejvyšší republikové soutěže. V neposlední řadě byl úspěšným výkonem také duet vybraných juniorek Zuzany Danihelové a Pavlíny Palacké, které skončily čtvrté a to pouze o jediný bodík.

 

Orientální tanečnice z THARY D.C. sklízejí úspěchy.

V neděli 13.června 2010, v den s datem pro některé lidi nešťastným  se tanečnice z THARY zúčastnily celostátní soutěže Belly Dance spojené s Mistrovstvím republiky v jihočeském Táboře, kde za účasti dvou stovek soutěžících  převzaly jednu bronzovou a dvě zlaté medaile. Umělecká vedoucí Miroslava Břusková obdržela zlato za choreografii skupiny v hlavní věkové kategorii, což potvrdila svým výkonem v sólové disciplíně kde rovněž vybojovala zlato. Bronzová medaile byla udělena další člence skupiny za sólo.

 

Odpovědi na často kladené otázky na uměleckou vedoucí.

Proč jezdíte na soutěže pouze v malé skupině když je vaše základna mnohem větší?

THARA D.C. je taneční skupinou, která reprezentuje TS RELAX a v této jsou pouze vybraní účastníci výuky tance, kterou pořádáme pro širokou veřejnost bez rozdílu věku. Každá tanečnice nemá možnost být vyslána na nominační soutěž. Účast na takovéto soutěži je u nás zásluhou za snahu a ochotu být součástí  týmu a zároveň

to musí být jedinci, kteří dokážou snést psychický nápor, jelikož „vytahovat“ se před laiky na nějakých místních vystoupeních není nic mimořádného. Na soutěže neposílám všechny, vysílám pouze ta děvčata, která jsou nejlepší a dokážou obstát v té největší konkurenci. Je totiž jednoduché tančit ve velké skupině, kde se chyby ztratí  jak se říká v davu, ale naopak být sama na parketě, tancovat přesně podle představy choreografa, utáhnout to psychicky

a to vše bez podpory týmu. Ještě horší  je startovat v duetu, protože tady je vidět sebemenší chybička a každá nepřesnost ubírá na výsledném efektu. Pokud se týká skupin je na druhé straně bezpodmínečné, aby ty lepší  tanečnice přizpůsobily svůj výkon těm ostatním a celek tak působil harmonicky. To je obrovsky důležité

a málokdo to dokáže. To znamená, že do soutěže jim postavím a natrénuji tanec jedině tehdy, jestliže jsem si jistá, že uspějí a budou schopné bojovat o postup na mezinárodní soutěže a to navíc ve více startech ve své věkové kategorii. Zkrátka startovat na velké mezinárodní soutěži a být tanečnicí s mezinárodní licencí je mimořádné privilegium, které není dáno každému, ale pouze těm nejlepším. Někdy se stává, že oceněná děvčata následně neunesou psychický nápor ze zodpovědnosti, nebo což se stává častěji nemáme dostatek financí, tudíž musíme svou účast na mezinárodní soutěži odmítnout. Moc by nám pomohlo, kdyby se našli  sponzoři, kteří by rádi podpořili účast našich děvčat na velkých mezinárodních soutěžích.       

 

Učíte tolik tanečních forem jak to zvládáte?

Není pro mě těžké učit více forem, ba naopak. Jsem narozena ve znamení Blíženců a ti mají jak umělecké sklony a navíc jim změna vyhovuje. Mám klasické základy a již od mládí jsem byla cvičena v rozlišení charakteru jednotlivých forem tanců. V mladém věku mozek informace nasává a zpracovává mnohem rychleji, tudíž každá změna mnou byla tehdy naopak vítána. Od té doby to už jen prohlubuji a mám možnost prožívat mnohem intenzivněji. Zabývat se jen jednou formou by mě asi moc nebavilo, protože jak je známo talent je jen minimum, které je nutno umocnit notnou dávkou píle a k té potřebujete chuť. Za tento talent jsem velmi vděčná, jelikož je to mimořádné privilegium a dar. Dar vidět a slyšet to co jiní nevidí a neslyší a umět to vyjádřit pohybem.

Je to schopnost najít krásu tam, kde by ji nikdo jiný nehledal a hlavně umět ji zprostředkovat a předat dál. Každý talent je jako hrubý drahokam, který je potřeba vybrousit a broušení je pěkná dřina, i v současné době tančím minimálně 12 hodin týdně. Někde jsem četla nádhernou myšlenku: Být umělcem je něco výjimečného, cesta do pekel ovšem je když se sám umělec výjimečným cítí a vydělává na tom, umění nemá nic společného s generováním peněz – to, že někomu slouží k obživě je jen důsledkem nutnosti. Mluvím o výjimečnosti ve smyslu zodpovědnosti za svěřený talent. Cítím velkou zodpovědnost za tuto schopnost a mým cílem je předat své zkušenosti mladým drahokamům.                                                                              

 

Mohla byste nám alespoň trochu zprostředkovat zážitky ze soutěží?

Máte asi na mysli zážitky z velkých mezinárodních soutěží konaných v plných obrovských arénách, tak velkých, že z nejzazšího místa byl dospělý tanečník na podiu velký pouze 3 cm. Na pódiu se každý den z dvou až čtyřdenních soutěží scházejí  při zahájení všichni startující toho dne v určité věkové kategorii a vyslechnou všechny hymny. Už toto je úžasné a celé vaše tělo nabíjí mimořádnou energií.

Je to nepopsatelný pocit vidět své jméno na velkoplošné obrazovce ohromné haly, vystoupit

na obrovské pódium do světel, která vás oslepí, dojít do domnělého středu jež musíte odhadnout, jelikož nic nevidíte a čekat než začnou první tóny vám známé hudby. Vzpomínám si, že při prvním startu na mistrovství světa se mi v tu chvíli šíleně roztřepala kolena ač jsem měla za sebou několik desítek velkých republikových soutěží

a myslela jsem si, že to bude hračka. Vůbec jsem si nebyla jista, že ten třas zvládnu, ale potom jsem si uvědomila, že by to bylo znevážení těch litrů potu a shozených kil při měsíční, intenzivní, každodenní přípravě na tuto soutěž. Mimochodem mistrovství republiky kde jsem získala nominaci se tenkrát konalo počátkem června a mistrovství světa na konci listopadu. Za tuto dobu jsem natolik zhubla, že jsem musela měnit kostým abych z něj při samotné soutěži nevypadla. Po skončení výstupu jsem při odchodu z pódia málem spadla z malých schůdků, ještě že mě zachytil zde pro tyto případy umístěný pořadatel. Samotná účast tehdy byla pro mne velkou satisfakcí a cílem po prodělané a vyléčené komplikované zlomenině v kotníku, kterou jsem prodělala několik let před touto první mezinárodní soutěží. Nedostala jsem se do semifinále, ale pro mě to byl úžasný zážitek a pro jiné snad výzva,

že i se šroubovaným kotníkem je možno dostat se na mezinárodní taneční soutěž.                 Mirka

 

 

Reakce na naši show došlé emailem:

 

Jsem nadšena, že vaše DC z malého města bude reprezentovat na Mistrovství Evropy. Gratuluji. Oceňuji, že se nedržíte jednoduché a líbivé komerce, kterou ocení jen laikové.          Elen.

 

Když jsem dostala pozvání, moc jsem nevěděla o čem to bude. Vaše taneční sdružení jsem neznala a bohužel v Kopřivnici jsem zatím žádné vystoupení neviděla. Nicméně jsem se nechala zlákat, a dnes po zhlédnutí úžasného programu můžu říct, že nelituji. Jsem unešená, nedivím se, že byl sál zcela zaplněn a obdivuji,

že v tak malém počtu tanečnic je možno nacvičit tolik choreografií v takové kvalitě na profesionální úrovni. Gratuluji k úspěchům a děkuji za zážitek. Řekla jsem to všem svým známým a příští rok určitě opět přijedu.                                                                                                                                       Viki.

 

Opravdu upřímně, jste super jako profesionálky. Přeji Vám hodně úspěchů.         Zlata.

 

Letošní show byla skvělá, jste stále lepší a lepší a navíc jsem se konečně dověděla spoustu informací z teorie tance. Škoda, že jste tak daleko na to, abych mohla pravidelně dojíždět.      Eva.

 

Jste stále úžasnější, moje rodina je náročná a i oni se vyjádřili, že se jim to moc líbilo. Letos vážně na profesionální úrovni.                Karla.

 

Odpovědi z ankety pro aktivní tanečnice tanečního sdružení RELAX

 

Otázky:

1. Jak jste spokojené s vedením tanečních setkání ?

2. Byly jste na taneční show „Tancem kolem světa “ ?  Co se Vám nejvíce líbilo?

3. Máte nějaké připomínky a návrhy ?

 

Odpovědi:

 

Show je čím dál lepší, dokazuje to stále se zvyšující zájem diváků. Jsem u vytržení, letos to bylo neuvěřitelných 6 různých stylů ve 20 vystoupeních a ještě skvělí a překvapující hosté. Vystupující se tak rychle střídali,

že jsem měla dojem součtu nejmíň 50, ale po zjištění celkového počtu tanečnic z Relaxu jsem málem oněměla-bylo jich pouze 18 a dokázaly udělat program i s workshopy na více než 3.hodiny, což je obdivuhodné. Děkuji za zážitek.

 

Smekám před uměním a trpělivostí paní Mirky, naučit tančit mladé a talentované holky není umění, uměním je naučit tanci i střední a starší generaci. Gratuluji k úspěchům, které jsou jak sleduji v oblasti tance v Kopřivnici ojedinělé a přeji mnoho zdaru. Show byla opět skvělá.

 

Show byla to nejlepší co jsem zatím viděla. Paní Mirka stále překvapuje a dokazuje, že je výbornou tanečnicí, letos to dokázala výbornou Latinou Mix a skvělým stepem Party Mix.

 

Je to úžasné, jsem příjemně překvapená, že se tady neučí Orientální choreografie, které už tančí půl republiky. Vedení lekcí se mi líbí i lékař mi schválil abych v orientálních tancích pokračovala.

 

Chodím  tancovat i když pracuji na směny, protože si zameškané lekce můžu nahradit jinými. Jsem překvapená sama sebou a je to určitě kvalitním a příjemným vedením lekcí. Na show jsem byla a moc se mi líbila, hlavně pohádkový Orient.

 

Jsem spokojená s vedením tanečních setkání, jednotlivé prvky se opakují a zároveň se naučíme i nové kroky. Nemám žádné připomínky. Taneční show byla skvělá a nejvíce se mi líbily irské tance, skoro jako v Lord of the Dance.

 

Chci se učit u těch nejlepších a zde je mi to umožněno, škoda že nemám více času chodila bych i na Flamenko. Jsem ráda, že můžu chodit i o letních prázdninách kdy paní Mirka učila Latain. Show byla super, doufám že příště budu také vystupovat.

 

Jsem spokojená, chodím už druhý rok, už mě vůbec nebolívá v zádech a hlavně můžu chodit na více druhů tanců pouze za 1500,-Kč od podzimu až do jara, což je skvělé, protože jsem v současné době nezaměstnaná. Na show jsem byla, nejvíce se mi líbil Flamenkový vstup.

 

Jsem naprosto ohromená kvalitou, přístupem a cenou, jinde jsou dražší a neznají ani základy tance jako takového. Show byla skvělá, netušila jsem, že v Kopřivnici existuje tak mnohostranné taneční těleso.

 

Dostala jsem před 2 léty od kamarádek k narozeninám dárkovou poukázku do TS RELAX 

a jsem velmi spokojená.

 

Jsem příjemně překvapená, mám zkušenosti z jiných studií a mohu srovnávat. Rozhodla jsem se na základě shlédnuté show 2008 a mohu konstatovat, že byla skvělá.

 

Jsem nadmíru spokojená, s tak milým přístupem jsem se ještě nesetkala, paní Mirka není podbízivá a náročnost požaduje podle pokročilosti. Show byla moc hezká, známá která tančí v Praze také moc chválila, líbil se jí taneční styl paní Mirky je unikátní a autentický, hlavně Kobra a indické tance.